Paslanmaz Altıköşe

Kalınlık (mm)(mm)3 (mm)4 (mm)5 (mm)6 (mm)7 (mm)8 (mm)10 (mm)
20×20
25×251,12
30×301,36
40×4018132,42
50×5022843,77
60×605,42
70×707,38
80×809,66
100×10015
Endüstrinin pek çok alanında kullanılan paslanmaz altı köşe ürünleri, ham mamul veya yarı mamul olarak adlandırılır. Halk dilinde altı köşe krom olarak da adlandıırlan bu ürünlerin kendine has özellikleri bulunur. gemi inşa ve bakım, yat sanayisi, gıda endüstrisi ve makine endüstrisi gibi alanlarda yoğun bir şekilde kullanılır. Paslanmaz altı köşe satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu alanda ihtiyaçlara en uygun ürünü satın alarak maksimum verim elde edilebilir. Adından da anlaşılacağı üzere bu ürünler paslanmaya ve korozyona karşı üst düzey korumaya sahip dirençli ve kullanışlı metal malzemelerdir. Paslanmaz altı köşe, endüstride geniş kullanım alanı bulan ve paslanmaz çubuk gibi materyallerle birlikte yoğun ilgi gören bir üründür. Avrupa kalitesindeki standartlara uygun olarak üretilen çelik altı köşelerin kullanım avantajları bir hayli fazladır. Bilindiği üzere paslanmaz altı köşe ürünlerinin ve malzemelerin üretimi, yuvarlak kalıplı malzemelere göre daha zor ve zahmetli bir iştir. Bu yüzden paslanmaz çelik altı köşe üretimi konusunda deneyimli tesislerin ve kaliteli markaların tercih edilmesi çok önemlidir.

Paslanmaz Altı Köşe Nedir?

Otomotiv ve inşaat sanayisinde de geniş bir kullanım imkanı bulan paslanmaz altı köşe, korozyona ve paslanmaya karşı çok yüksek dirence sahip ürünlerdir. Çeşitli sanayi alanlarında kullanılır. Üretimi yuvarlak yani boru tarzı malzemelere kıyasla çok daha zordur. Dolayısıyla bu malzemelerin hatalı üretimi, yuvarlık malzemeden çıkan hatalı üretim riskine göre daha yüksektir. Bu yüzden paslanmaz altı köşe üretimi sırasında kullanılan malzemelerin birinci sınıf kalitede olması ve aynı zamanda Avrupa standartlarına uygun koşullarda kullanım yapılması önemlidir. Bu ürünlerin imalatında kullanılan malzemelerin kalitesine gerekli önem verilmemesi halinde paslanmaz altı köşe malzemeler, kırılmaya sebebiyet verebilir. Bu durumda da uzun ömürlü bir kullanım avantajı sunması gereken paslanmaz altı köşe malzemelerin işletmeler için hesapta olmayan masraflar çıkarması söz konusu olacaktır. Ayrıca keskin köşeli hatlara sahip altıgen yapısı sayesinde bu tür malzemeleri işlemek de zordur. Bu alanda profesyonel makine ve ekipman desteğinden faydalanarak kusursuz forma sahip paslanmaz altı köşe ürünlere ulaşmak mümkün olabilmektedir.

Paslanmaz Altı Köşe Kullanım Alanları

Farklı çap ölçülerine sahip paslanmaz altı köşe çubuk malzemelerin kullanım alanları da bir hayli geniştir. Birinci sınıf kalitedeki bileşenler kullanılarak üretilen bu ekipmanların kullanım ömrü uzun olduğu için işlevsel açıdan fayda sağladıkları alanlar da bir hayli fazladır. Yüksek basınç ve sıcaklıklarda etkili sonuçlar ortaya koyan paslanmaz altı köşe ürünleri, zorlu çalışma ortamlarında bile yapısını korur ve deforme olmaz. Bu yüzden kullanım alanları bir hayli fazladır. İhtiyaçlara göre farklı ebatlarda üretilen paslanmaz altı köşe kullanımı genellikle şu alanlarda yoğunlaşır:
 • Mutfak dekorasyonu ve mutfak tezgah, raf ve malzemelerinde
 • Otomotiv sektöründe, araç inşasında ve araç parçalarında
 • İnşaat bölümünde, inşaat temellerinde ve gerekli dekoratif alanlarda
 • Silah sanayisinde, silahların üretiminde ve parçasında
 • Gemi sektöründe, gemi gövdesi inşasında ve parçalarında
 • Ev tasarımı ve dekorasyonunda, ev mobilyalarının imalatında
Görüldüğü üzere paslanmaz altı köşe kullanımında öne çıkan pek çok farklı sektör bulunur. Bu sebeple hangi alanda ne tür ihtiyaç duyulacaksa ona uygun koşullarda paslanmaz çelik materyallerin tercih edilmesinde fayda vardır. Bu malzemeler, üretim kalitesindeki işçilik, malzeme standartları ve kullanışlılık bakımından farkı fiyat seçenekleri ile imal edilip satışa sunulur.

Paslanmaz Altı Köşe Özellikleri

Altıgen forma sahip veya altı köşeli olacak şekilde üretilen paslanmaz çelik malzemelere, sanayi sektöründe paslanmaz altı köşe adı verilir. Neredeyse bütün çubuk malzemelerin çeşitli işlemler ve müdahaleler sonucunda altı köşe malzeme elde edilmesi mümkündür. Fakat bu işlemlerin işçilik kalitesi çok yüksek olmalıdır. Büyük oranda malzemenin hurdaya gitmemesi ve en kaliteli sonuçlara ulaşılması için zahmetli bir çalışma gereklidir. Günlük hayatımızda paslanmaz ihtiyaçların duyulduğu her alanda bu malzemeleri görmek kolaydır. Hemen hemen her yerde karşımıza çıkan paslanmaz altı köşe malzemeler farklı sektörlerde kullanılabilir. Zorunluluktan kaynaklanan kullanım alanları dışında, uzun vadede kaliteli kullanım isteyen her üretici çelik yerine paslanmaz altı köşe ürünleri kullanmaya özen gösterir. Paslanmaz altı köşe ürünleri de uzun şeritler halinde üretilir. Korozyona karşı dirençli olan bu malzemeler adından da anlaşıldığı üzere paslanmaz özelliklere sahip olduğu için uzun yıllar boyunca masrafsız bir kullanım avantajı sunar.

Paslanmaz Altı Köşe Üretimi

Birinci sınıf kalitedeki malzemeler kullanılarak üretilen paslanmaz altı köşe ürünler, kusursuz formu sayesinde hem estetik olarak dekorasyon ihtiyaçlarına cevap verirken hem de işlevsel açıdan beklentileri karşılar. Paslanmaz çelik malzemeden üretilen bu ekipmanların içeriğinde minimum yani en az yüzde 10 oranında krom elementi bulunmalıdır. Bu sayede Avrupa standartlarına uygun koşullarda, hemen paslanmayan ve korozyona uğramayan ekipmanlara ulaşmak mümkün hale gelmektedir. İmalat işlemleri standart yani yuvarlak paslanmaz çelik ürünlerine kıyasla daha zordur. Altıgen biçiminde geometrik açılara ve prensiplere uygun koşullarda üretilmesi gereken paslanmaz altı köşe profil ürünlerinin deneyimli kişilerin gözetiminde son derece profesyonel ortamda yapılması önemlidir. Teknolojik ekipmanlar kullanılarak üretilen paslanmaz altı köşe ürünlerinin seçilmesinde de en önemli faktör her zaman sağlam olmaları ve uzun yıllar boyunca masrafsız kullanılabilme özellikleridir. Aynı zamanda bu özellikleri sebebi ile pek çok sektörde yapısal destek sağlamak amacıyla da tercih edilirler.

Paslanmaz Altı Köşe Fiyatları

Farklı sektörlerdeki ihtiyaçlara göre farklı ebatlarda imal edilen paslanmaz altı köşe ürünlerinde fiyat seçenekleri de bu koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Adından da anlaşılacağı üzere paslanmaya karşı sağlam olmaları ve estetik bir görünüm sunmaları sebebi ile tercih edilir. Genellikle dekoratif anlamda beklentileri karşılamak için de pek çok şirketin tercih ettiği paslanmaz altı köşe ürünleri, dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Krom elementinin yeterince bulunmadığı bu profillerde zamanla istenmeyen korozyon gibi sorunlar ortaya çıkabileceği için her zaman yüksek kalitedeki malzemelerin tercih edilmesi tavsiye edilir. Dolayısıyla paslanmaz altı köşe fiyatları da bu tür faktörlere bağlı olarak çeşitlilik gösterebilir. Estetik bakımdan altı köşeli yani altıgen formu ile müşterilerin dikkatini çeken bu malzemelerin kullanım alanları oldukça fazladır. Her alanda uzun yıllar boyunca masrafsız ve kaliteli bir şekilde kullanılabilmesi en önemli amaçtır.

Paslanmaz Altı Köşe Çubuk Modelleri

Paslanmaz ürünlerin tedarik edildiği markamız her ihtiyaca ve ebatta paslanmaz altı köşe modelleri imal edip satışa sunmaktadır. Korozyona karşı üst düzey direnç gösteren paslanmaz altı köşe malzemelerin en çok tercih edilen modellerinden bazıları şunlardır:
 • 10 mm paslanmaz altı köşe çubuk
 • 15 mm paslanmaz altı köşe çubuk
 • 22 mm paslanmaz altı köşe çubuk
 • 27 mm paslanmaz altı köşe çubuk
 • 30 mm paslanmaz altı köşe çubuk
 • 34 mm paslanmaz altı köşe çubuk
 • 40 mm paslanmaz altı köşe çubuk
Kendi ihtiyaçlarınıza ve kullanım alanınıza uygun olarak paslanmaz altı köşe siparişi verebilir ve kaliteli ürünlere en kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım