Paslanmaz Çubuk Nedir?

Paslanmaz çubuk türleri arasında en çok 304 kalite olan tercih edilmektedir. Yüksek çelik çubuk kalitesine sahip olduğundan çok tercih edilen ürünün farklı türleri bulunmaktadır. Çubuklar farklı sektörlerde kullanılır ve her bir sektörde kullanıcılarını memnun bırakmayı başarır. Silah, boya sanayi ve gemi inşası gibi alanlarda kullanımı vardır. Kullanılacağı alana göre farklı kalite ve çaplarda olanı tercih edilir. Günlük hayatın hemen her alanında kullanılan paslanmaz çubuklar, kolay işlenir ve kolay şekil alır. Tekne şaftlarında bile paslanmaz çubuk kullanımı yapılmaktadır. Fiyat, performans, kullanım avantajları sayesinde paslanmaz çubukların kullanımı her geçen gün artmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde bu ürünlere daha fazla özellik aktarmak mümkün olduğundan kullanım alanı genişler.

Paslanmaz Çubuk Kalite Sınıfları Nelerdir?

316 paslanmaz çubuk fiyatları üretimi yapılan paslanmaz çubuk kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Avrupa menşeili üretime sahip çubuklar en yüksek kaliteli olanlar olduğundan bunlar aynı zamanda en pahalı olanlardır. Genellikle paslanmaz çubuklar için 304 06 gibi temel kaliteler tercih edilmektedir. Özellikle son zamanlarda insanlar bu kalite sınıfları dışında farklı kalite sınıflarına da yönelmeye başlamışlardır. Farklı kalınlıklarda ihtiyaca göre üretim yapılmaktadır. Hangi kalınlık tercih edilecekse edilsin mutlaka satın alım yaparken Avrupa menşeili olan ürünleri tercih etmek gerekir. Bu şekilde yüksek kaliteli seçim kriteri yakalanır. Şirketimiz müşterilerine her zaman en yüksek kalitede olan ürünleri en ekonomik fiyattan sunar ve bu ürünler asla kullanıcılarını yarı yolda bırakmaz. Ürünler orijinal ambalajlarıyla beraber, sertifika raporuyla satılmaktadır.

Paslanmaz Çubuklar Kolay Şekil Alır mı?

Paslanmaz boru kolay şekil almasa da çubukların şekil alması daha kolay olur. Ölç ü ve miktarlarına göre çok geniş aralıkta yer alan bu çubukların kalitesi arttıkça fiyatı da artar. Genellikle yüksek kaliteli olan çubukların şekil alması için presleme yöntemi kullanılır. Örneğin çatal ve bıçak yapımı için bu yöntem kullanılmaktadır. Presleme yöntemi, çeliğin kısa sürede istenilen şekli almasını sağlar. Çatal ve bıçakların arkasında bazı yazılar bulunur. Bu yazılar kullanılan çelik türünün bilgileri anlamını taşır. Çatal ve bıçakların arkasında sıklıkla 18 8 gibi değerler yer alır. Presleme yöntemi sayesinde oldukça sağlam olan çelik bile arzu edilen şekle çok kısa süre içinde girmiş olur.

Paslanmaz Çubukların Korozyon Dayanımı Ne Düzeydedir?

304 paslanmaz çubuk fiyatları ürünlerin korozyon dayanımına göre de değişkenlik göstermektedir. Korozyon dayanımı çubukların genellikle yüksek olur. Özellikle 304 kalite olanlar korozyona karşı yüksek dayanımı olmasıyla ünlüdür. 316 kalite de benzer şekilde ikinci en çok tercih edilen türdür ve korozyona karşı yüksek dayanımlıdır. Korozyona dayanıklı olan ürünlerin içinde özel elementler özel miktarlarda yer alır. Miktarlar en az hangi elementin ürün içinde yer aldığı kadar önemlidir. Titanlı malzemeler olan malzemelerin kullanımı önemlidir. Titanlı malzemeler için ısıl işlem uygulanması mümkündür. Isıl işlem uygulanması ve sert yüzeye sahip olunması için 420 ve 431 kalite gibi ürünler kullanılabiliyor. Polisaj işlemi sayesinde yüzey istenilen parlaklığa getirilebiliyor. Bu özelliği sayesinde özellikle dekorasyon alanında sık kullanılır. Görünümü güzeldir ve temizlenmesi kolaydır.

630 Kalite Paslanmaz Çelik Çubuk Özellikleri Nelerdir?

Paslanmaz çubuk çeşitleri çok geniş olup, ülkemizde en çok tercih edilenlerden bir tanesi de 630 kalite olandır. Özellikle savunma sanayisinde bu tür sık kullanılır. Yüksek dayanım gerektiren işlerde bu çelik çubuklar kullanıldığında malzeme dayanıklı yapısıyla harika taşıma yapar. İlk defa bu malzeme ikinci dünya savaşı sırasında kullanılmıştır. Sert ve dayanıklı yapısıyla bilinir. Bu özellikleri onun şaftlık malzeme olarak kullanılmasına imkan tanır. Zırh ve silah yapımı için sık kullanılır. Bunun dışında 630 kalite paslanmaz çelik çubukların diğer özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Malzemeyi tercih etmeden önce mutlaka kullanılmak istenilen ortamla uyumlu olduğundan emin olmak gerekir.
 • 630 kalite çelik çubuk tercih etmeden önce ısı, ışık, basınç değerlerine bakılması önemlidir. Bu değerlere göre paslanmaz çelik çubuk kullanılır.
 • Bu tür paslanmaz çelik çubuklar en çok İtalya da kullanılmaktadır. Ülkemizde de gittikçe yaygın kullanılmaya başlanmıştır.

Dubleks Paslanmaz Çelik Çubuk Özellikleri Nedir?

Demir çubuk denildiğinde akla en sık gelenler arasında dubleks paslanmaz çelik çubuklar gelir. Ülkemizde bu tür çok sık tercih edilmektedir. Bu kadar sık tercih edilmesinde önemli bir neden paslanmaya karşı aşırı dirençli olmalarından kaynaklanmaktadır. Kopma ve yüksek akma dayanımına sahip olan ürünlerdir. Paslanmaya karşı da dirençleri oldukça yüksektir. İlk başta bakıldığı zaman insanlar maliyetinin yüksek olduğunu düşünmeye eğilimdir. Ne var ki dubleks paslanmaz çelikler özellikleri sayesinde bu fiyatı karşılar. Kalın malzeme kullanmaya gerek kalmadan ince malzemeyle kalın malzeme kullanım etkisini yaratmak mümkündür. Daha ince malzeme olmasına rağmen dayanımı son derece yüksektir. Dümen milleri ve diğer benzeri bağlantı aparatlar için dubleks paslanmaz çelik çubuklar tercih edilmektedir. Yeni üretilen tekne şaftlarının hepsinde bu malzeme kullanılmaktadır. Alışıla gelen 316 kalite türünün ortadan kalkmasına neden olmuştur.

Paslanmaz Çelik Çubukları Formları Nelerdir?

Paslanmaz çelik sac fiyatları ürünün formlarına göre de değişkenlik göstermektedir. Çoğu zaman bu çubuklar düz satılmaktadır. Buna ek olarak yuvarlak, altıgen, kare ve kanal formda da olabilirler. Yuvarlak şekilde olanları özel uygulama alanlarında fayda sağlar. Uygulama alanına uygun form tercihi yapılması gerekir. İşleme endüstrisinde genellikle yuvarlak olan tür tercih edilmektetdir. Korozyona karşı son derece dayanıklı yapısıyla ön plana çıkar. Makine üretimi ve bağlantı elemanlarıyla uğraşan kişiler en çok bu türü tercih etmektedir. Rahat kullanımı vardır. Farklı makine parçalarının üretiminde yaygın kullanımı vardır. Havacılık alanında bile bu paslanmaz çelikler kullanılmaktadır.

Paslanmaz Çelik Çubukların Teknik Özellikleri Nelerdir?

310 paslanmaz çelik fiyatları ürünlerin özel olarak taşıdıkları teknik özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Müşteri isteğine göre çelik çubuk üretimi gerçekleştirilir.  Olumsuz koşullara karşı dayanıklı olması ürünün en önemli  özelliği kabul edilir. Kullanıcıları hep bu üründen memnun kalırlar. Bakım yapılmadan kullanımı mümkündür. Pek çok sektörde temel elemanlar olarak kullanılırlar. Kafelerde, restoranlarda, evde ve günlük hemen her yerde bu ürünler karşımıza çıkar. Otomobillere binerken bakıldığı zaman araba kapılarında bile paslanmaz çelik çubuklar kullanılır. Paslanmaz özellikleri sayesinde hemen her yerdeavantajlı kullanımıyla dikkat çekiyor.

Paslanmaz Çelik Çubuk Kullanımı Avantajları Nelerdir?

Paslanmaz çubuk botu kullanmanın avantajları arasında şunlar yer alır:

 • Hazır kalıp ölçülere bağlı kalınmadan kullanımı mümkündür.
 • Şık görünürler.
 • Bakım yapılmadan kullanılabilirler.
 • Korozyona uğrama derdi olmaz.
 • Çok dayanıklı ürünlerdir ve hemen her sektörde kullanımları vardır.
 • Dış etmenler yüzünden aşınması söz konusu değildir.
 • Çok uzun seneler boyunca kullanılır.
 • Farklı yüzey bitişleri arasında seçim yapılabilir.
 • Kısa sürede üretimleri biter, beklemeye gerek kalmaz.

Paslanmaz çubuk satın almadan önce mutlaka kullanım yapılacak olan alana ve alan özelliklerine bakmak gerekir. Kullanım sırasında performans düşüşü olmaması ve uzun süreli hatasız kullanım için buna dikkat etmek yüksek önem taşır. Bilen kişilerden destek alarak seçim yapılabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım

deneme bonusu veren siteler 2024