Paslanmaz Kare

Ebat (sq/mm)Ağırlık (Kg/M)Ebat (sq/mm)Ağırlık (Kg/M)Ebat (sq/mm)Ağırlık (Kg/M)
6×60,2822×223,8260×6028,3
8×80,5125×254,9465×6533,2
10×100,7930×307,1170×7039,5
12×121,1435×359,6875×7544,2
14×141,5540×4012,6480×8050,2
16×162,0245×4515,985×8556,2
18×182,5650×5019,690×9063,6
20×203,1655×5523,8100×10078,5

Mimari ve sanayi taleplerine uygun koşullarda çelik malzemelerin üretiminde en çok kullanılan malzemelerden biri de paslanmaz kare profil çeşitleridir. Adından da anlaşılacağı üzere paslanmaya ve korozyona karşı üst düzey direnç gösteren bu ekipmanlar, günümüzde pek çok farklı sanayi alanında kendine kullanım imkanı bulmaktadır. Son derecede dayanıklı olan bu ekipmanların üretiminde de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Endüstriyel alanlarda yaygın kullanımı ile dikkat çeken paslanmaz kare profillerin günümüz koşullarında uzun ömürlü bir kullanım avantajı sunması beklenir.

Uzun yıllar boyunca deforme olmadan, korozyona uğramadan, estetik ve dikkat çekici biçimde kalitesini sürdüren çelik profillere sahip olmak isteyen işletmeler, tercihleri arasında paslanmaz karelere de yer vermektedir. Çeşitli ihtiyaçlara uygun olarak farklı ebatlarda üretilebilen paslanmaz çelik kare malzemeler, dayanıklılık ve kolay bakım avantajları ile de öne çıkar. Son derece dayanıklı olmasıyla tercih edilen paslanmaz karelerin sektöre bağlı özel üretimleri de profesyonel bir şekilde gerçekleştirilir.

Paslanmaz Kare Nedir?

Günümüzde paslanmaz çelik boru modelleri arasında kendine kullanım alanı bulan paslanmaz kareler, hammadde zorluğu sebebi ile en zor bulunan ekipmanlardandır. Bu sebeple sektörde talep gören diğer malzemelere kıyasla fiyatlarının daha yüksek olduğu da bilinir. Spesifik şekil yapısından dolayı ihtiyaçları karşılamak için hem dayanıklılık hem de estetik görünüm avantajları sunan paslanmaz kareler, aynı zamanda paslanmaz dört köşe olarak da bilinir. Halk arasında paslanmaz kare çubuk olarak da anılan bu ekipmanların özellikleri dikkat çeker.

Uzun süre paslanmaz ürünler grubunda yer alan paslanmaz kareler, şekil itibarıyla üretimi en zor olan paslanmaz çelik ürünlerdendir. Doksan derece kesitli dolu malzemeler arasında bulunan iki türden biridir. Diğer malzeme ise en ve boy ebatlarının farklı olmasıyla dikkat çeken paslanmaz lamadır. Birinci sınıf kalitedeki malzemeler kullanılarak imal edilen paslanmaz karelere makine parçalarında da sıklıkla kullanıldığı için işletmelerin en çok aradığı ürünlerdendir.

Paslanmaz Kare Nerelerde Kullanılır?

Kullanım alanı bir hayli fazla olan paslanmaz kareler, dayanıklılık ve kullanışlılık bakımından tüm beklentileri karşılayacak koşullarda ve standartlarda üretilir. Avrupa standartlarına uygun kalitede imal edilen paslanmaz kare çubuk modellerinin en çok tercih edildiği kullanım alanlarından bazıları şunlardır:

 • İmalat sektöründeki makine parçaları
 • Kilit mekanizmaları
 • Gemi inşa ve bakım sektöründe gemi gövdesinde
 • Otomotiv sanayisinde araba parçalarında
 • Savunma sanayisi
 • İnşaat sanayisi
 • Yat sanayisi
 • Mutfak aletleri ve mobilyaları
 • Beyaz eşya sektörü
 • Gıda sanayi
 • Medikal sanayi

Görüldüğü üzere en kaliteli malzemelerden uzun süre dayanıklı sonuçlar vermesi için özel olarak imal edilen bu ürünler pek çok farklı endüstri alanında kendine yer bulabilmektedir. Genellikle kare profil gibi içi boş malzemelerin beklentileri karşılamasında yeterince etkili olmadığı durumlarda, içi dolu paslanmaz kare modellere ihtiyaç duyulduğu için yoğun ilgi görebilir. Çünkü dolu formları sayesinde daha fazla yük taşıma kapasitesine sahiptir.

Paslanmaz Kare Profil Özellikleri

Standart bir kar profil gibi görülmemesi gereken paslanmaz kareler, güçlendirilmiş yapıya sahip olma özelliği ile öne çıkar. İstenilen ölçülerde ve ebatlarda, profesyonel makineler kullanılarak üretilebilen paslanmaz kare profillerin öne çıkan özelliklerini sıralamak gerekirse şunlar söylenebilir:

 • İçi dolu yapısı sebebiyle daha fazla ağırlık taşıma kapasitesine sahiptir.
 • Üretimi hammadde kıtlığı sebebi ile daha zor ve yüksek maliyetli olabilir.
 • Uygun projelerde uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılabilir.
 • Paslanmaz ve korozyona karşı yüksek dirençlidir.
 • Estetik görünümü sayesinde dekoratif ürünlerde tercih edilebilir.
 • Her ebatta ve ölçüde imal edilebilir.
 • Geometrik şekli sebebi sayesinde geniş bir kullanım alanına sahiptir.
 • Pürüzsüz görünümü sayesinde bakımı kolaydır. d

Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretilen paslanmaz kare ürünlerinde Avrupa standartlarına uygun imal eden markalar tercih edilmelidir. Bu sayede uzun yıllar boyunca masrafsız bir şekilde kullanım avantajına sahip olunabilir. Otomotiv sektöründen gıda sektörüne, mutfak malzemelerinden beyaz eşyalara kadar pek çok farklı alanda paslanmaz karelerden yararlanılır.

Kaliteli Paslanmaz Kare

Günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan kilit mekanizmalarının içeriğinde de yer alan paslanmaz karelerin kalitesine önem verilmelidir. Masrafsız ve uzun yıllar boyunca korozyona uğramadan kullanım avantajı elde edebilmek için kaliteli paslanmaz karelere ihtiyaç duyulur. Paslanmaz çelik boru gibi içi boş olmayan bu malzemeler, tasarımı sayesinde profil malzemelerine oranla daha fazla yük taşıma kapasitesine sahiptir. Dolayısıyla paslanmaz karelerin üretimi ne kadar kaliteliyse malzemelerin yük taşıma oranları da o kadar fazlalaşacaktır. Sanayi ve endüstride sıklıkla tercih edilen paslanmaz kareler, kaliteli oldukları için öne çıkar.

Hali hazırda sahip olduğu yapı sayesinde yüksek seviyede işlenebilirlik avantajları sunan paslanmaz kareler bu yüzden tercih sebebi olarak görülür. Kullanım amacına bağlı olarka ürün içeriğindeki bazı malzemelerin farklı şekillerde arttırılabilmesi mümkündür. Dolayısıyla paslanmaz kare kalitesinde de değişiklik görülebilir. Temelde paslanmaz çelik kare olarak üretilen bu malzemeler, spesifik gereksinimleri karşılamada etkili olduğu için sanayi sektöründeki firma ve işletmelerin de ilk tercihidir. Çelik ürün üretimleri arasında en zoru olarak bilinen paslanmaz kareler, istenen ebatlarda imal edilebilir.

Paslanmaz Kare Fiyatları

Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretilen paslanmaz kareler, taşıdıkları yük kapasiteleri sayesinde öne çıkar. İhtiyaçlara göre en uygun koşullarda ve en yüksek verimlikte kullanılabilen bu malzemeler farklı sektörlerde kendine kullanım imkanı bulabilir. Diğer paslanmaz çelik modellerine göre paslanmaz kare profillerin üretimi zor olduğu için fiyatlandırmaları konusunda yüksek maliyetlerle karşılık verebilir. Dolayısıyla paslanmaz kare fiyatları da işletmelerin taleplerine göre değişiklik gösterebilir. Halk arasında paslanmaz kare çubuk olarak da adlandırılan bu malzemeler uzun paslanmaz gurubunda yer alırlar.

Şekli itibarı ile bir hayli zor koşullarda üretilen paslanmaz kareler, Avrupa standartlarına uygun şartlarda imal edilmelidir. Profesyonel makine ve ekipmanlar kullanılarak ihtiyaçlara göre her ebatta ve dayanıklılık seviyesinde üretilebilir. Adından da anlaşılacağı üzere paslanmaz yapısı sayesinde işletmelerin ilk tercihleri arasında yer alır. Uzun yıllar boyunca herhangi bir deformasyona uğramadan kullanılabilir. Kalın ebatlı levhalardan kesilmiş parçalara da alternatif oluşturdukları için estetik bir görünüm sunabilir. Düzgün yüzeyleri sayesinde temizliği ve bakımı da bir hayli kolaylık sunduğu için tercih edilir.

Paslanmaz Kare Standartları

Metal ağırlık hesaplama araçları ile paslanmaz karelerin üretim standartları hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Uzun yıllar boyunca paslanmaz karelerin sağlamış olduğu avantajlardan masraf yapmadan yararlanabilmek için bu ürünlerin kaliteli malzeme kullanarak imal edilmiş olması gerekir. Avrupa standartlarına uygun koşullarda üretilebilen paslanmaz kare standartları şunlardır:

 • 303 paslanmaz kare
 • 304 paslanmaz kare
 • 304 L paslanmaz kare
 • 316 paslanmaz kare
 • 316 L paslanmaz kare

Farklı ihtiyaçları karşılaması ve aynı zamanda yük taşıma kapasitelerine göre işletmeler paslanmaz kare siparişlerinde bu standartlara önem vermelidir. Farklı ebatlardaki paslanmaz karelerin ağırlıklarını hesaplamak için de yoğunluk rakamlarına dikkat edilmelidir. En iyi kalitedeki paslanmaz kare ürünleri sayesinde uzun yıllar boyunca dayanıklı ve kullanışlı ürünlere sahip olmak mümkündür.

 

Formu Doldurun, Sizi Arayalım