Paslanmaz Rulo

Paslanmaz Dilme

paslanmaz dilme

Dilme İşlemi: 0,40 mm ile 3,00 mm kalınlıklar arasındaki paslanmaz çelik rulolar istenilen ölçüye göre dilinebilir rulo ağırlıkları müşteri isteğine göre ayarlanabilmektedir.

Paslanmaz Boy Kesme

paslanmaz boy kesme

Boy Kesme İşlemi: 0,40 mm ile 10,00 mm kalınlıklar arasındaki paslanmaz çelik rulolar standart ölçülere veya müşterinin istediği ölçülere boy kesme hatlarında kesilmektedir. Paket ağırlığı müşteri isteğine göre ayarlanmaktadır.

Paslanmaz rulo ihtiyaçlarınızı dar ve şerit rulo gibi farklı çeşitlerde karşılamaktayız. Farklı kalınlıkta, genişlikte ve yüzeyde rulo seçeneklerimiz bulunmaktadır. Depolarımızdan hızlı şekilde temin yapıyoruz. Paslanmaz rulo üretim sürecinde belli aşamalar izlenmektedir. Erime ve döküm yapıldıktan sonra şekillendirme verilir. Paslanmaz rulolar tavlama, kabusuzlaştırma, kesme ve son olarak paketleme aşamasından geçer. Paslanmaz rulo, yassı mamuller olarak tanımlanmaktadır. Üretim yapılması için ilk aşama ham maddelerin yüksek sıcaklıkta eritilmesi gerekir. Erime işlemi 8 ile 12 saat arasında sürer. Ham madde olarak genellikle krom, nikel ya da demir cevheri tercih edilir. Katı formların içine erimiş formdaki çelik dökülerek şekil verilmektedir.

Paslanmaz Rulolara Form Verilmesi

Paslanmaz rulo formu aşamasında tercih edilen katı formlar farklı isimlerle anılmaktadır. Kütük, çiçek, tüp turları gibi farklı seçenekler bulunmaktadır. Yarı mamül paslanmaz çelik bu aşamada ısıtılır. Daha sonrasında malzemenin devasa silindirlerden geçmesi ve haddelenmesi sağlanır. Tavlama işleminde malzemenin iç gerilimlerini azaltmak önemlidir. Bunun için belirlenmiş şartlarda önce malzeme ısıtılır ve daha sonra tekrar soğutulur. Tavlama sayesinde malzemenin daha yumuşak olması sağlanır. Bu aşamadan sonra metal yüzeyde tortu birikir. Kabuksuzlaşma adı verilen işlemle birlikte bu tortunun temizlenmesi hedeflenmektedir.

Paslanmaz Rulolarda Kabuksuzlaştırma İşlemi

Paslanmaz rulo kabuksuzlaştırma işlemi yapmak için elektrikten ya da asitten faydalanabilirsiniz. Bu aşama da tamamlandıktan sonra paslanmaz ruloların belli ebatlarda kesilmesi gerekir. Kesim tamamlanır tamamlanmaz ürün satış için hazır hale gelir. En az rolü içinde yüzde 10 oranında krom bulunmaktadır. Alaşımdaki diğer karışımlar ve krom miktarına göre paslanmaz rulo kalitesi belirleniş olur. Birbiri üzerine sarılan bu rulolar, paslanmaz özelliktedir. Paslanmaz sac çeşitleri ihtiyaca yönelik üretilmektedir. Farklı kalitelerde üretimler yapılmakla birlikte en çok 310, 303, 316, 316 L tpleri tercih edilmektedir. Sacların kalınlıkları 0,3 mm ile 6 mm arasında değişir. Eğer özel ölçülerde üretim yapılmasını isterseniz şirketimizle iletişime geçebilirsiniz.

Paslanmaz Rulo Yüzeyleri

Paslanmaz rulo farklı yüzey şekillerinde olabilir. Scotch brite, hairline, duplo, 2b gibi farklı yüzey çeşitleri bulunmaktadır. Toplamda 5 grupta paslanmaz çelik rulo türü vardır. Genellikle bu ürünler gıda ve otomotiv sektöründe kullanılmaktadır. Endüstriyel mutfak yapımı için genellikle paslanmaz saç ürünlerinden faydalanılmaktadır. Ferritik, çökeltme rulo, duplex, östenitik gibi farklı grupta yer alan paslanmaz çelik rulolar tercih edilebilir. Dekorasyon amaçlı kullanılmak istendikleri zaman farklı uzunluklarda parçalar kesilmektedir. Duvar kaplamada, yapı kolon işlerinde bu ürünler harika sonuçlar verir. Rulo kullanımı benzer işleri sürekli olarak yapan firmalar için cep dostu bir tercihtir.

Gıda Sektöründe Paslanmaz Rulo Kullanımı

304 kalite paslanmaz rulo gıda sektöründe kullanılmaktadır. Sıhhi malzeme özelliğinde oldukları için özellikle gıda sektöründe kullanımı vardır. Gıda üretim makinelerinde parça olarak, makine şaselerinde ve karıştırıcı olarak paslanmaz rulo kullanımı tercih edilebilir. Özellikle sağlam ve korozyona dayalı bir malzeme olmasından dolayı çatal ve bıçaklar için de paslanmaz rulolar tercih edilmektedir. Sunum tezgahları için de kullanıldığı alanlar vardır. Farklı kalite ve ebatlarda üretim yaptığımız için her türlü ihtiyacınıza en kısa sürede yanıt vereceğimizden emin olabilirsiniz.

Paslanmaz Rulo Çeşitleri

Paslanmaz rulo çeşitleri başında 304 gelmektedir. En temel kalite olarak adlandırılmaktadır. 304 L ise 304 kalitenin düşük karbonlu olan şekline verilen isimdir. İç yapı değişmelerine karşı dayanımı yüksek olan bir malzemedir. 316 kalite çelik genellikle bina dış cepheleri için tercih edilmektedir. Ciddi korozyona uğrama ihtimali olan alanlarda korozyona karşı koruyucu önlem olur. 316 L kalite ile  316 birbirine çok benzer. Korozyon ve gerilmeli korozyon çatlamalarında yüksek dayanım sağlaması nedeniyle tercih edilir. Son olarak 430 kalite paslanmaz çelikler içinde en iyisi olarak bilinir. Ferritik grubunda yer almaktadır. Bütün bu farklı çeşitlerde farklı ölçüler ile hizmet sunuyoruz.

Paslanmaz Rulo Kullanım Alanları Nelerdir?

Paslanmaz rulo kullanım alanları başında otomativ alanı geliyor. Bu alanda yay klipsleri, mandal klipsleri rulolardan yapılıyor. Buna ek olarak mutfaklarda da sıklıkla paslanmaz rulo kullanıldığını biliyoruz. Fırınlardan tost makinelerine, düdüklü tencerelerden blendera, set üstü ocaktan robotlara kadar mutfağın pek çok alanında bu ürünleri görebiliyoruz. Diğer kullanım alanları arasında şunlar sıralanabilir:

 • Endüstriyel ev aletleri,
 • Makine takim imalatı,
 • Elektrik ve elektronik imalatlar,
 • Matbaa,
 • Tekstil makine imalatı,
 • Asansör bağlantı parçaları,
 • Metal el aletleri imalatı,
 • Endüstriyel yaylar için paslanmaz ruloların sunmuş olduğu dayanım bir numaralı kullanım sağlar.

Paslanmaz Rulo Ölçüleri Nelerdir?

Paslanmaz rulo ölçüsü dilme işlemine göre belirlenecektir. Kalınlıklar 0,4 mm ile 3 mm arasında paslanmaz çeliklere göre istenilen şekilde ayarlanabilmektedir. Müşterilerin isteğine göre farklı boylarda üretim yapılabilmektedir. Boy kesme işleminde ise 0,4 mm ile 10 mm arasında kalınlık ile çalışılmış olur. Çelik rulolar standart ölçülerde olabileceği gibi özel ölçülerde de olabilir. Paket ağırlıkları müşteri isteğine göre ayarlanmaktadır. İhtiyacınıza göre bize ölçüleri vermeniz halinde kısa sürede arzu edilen boyut ve ağrılıklarda üretimi tamamlarız.

Birinci Sınıf Kaliteden Paslanmaz Rulo

Üretimlerimizi birinci sınıf çelikten gerçekleştirmekteyiz. İstenilen ölçü ve ebatlarda boy kesme ve dilme hizmetini veririz. Dilerseniz mevcut ölçüler arasında da seçim yapabilirsiniz. Güncel stok listelerimiz bulunmaktadır. Listelere göre seçim yaptıktan sonra fiyat talebinde bulunabilirsiniz. Sizlere birinci sınıf kaliteyi en uygun fiyattan sunuyoruz. Bütün müşterilerimizin bütçesine hitap ediyoruz. Farklı bütçeden bireyler ve kurumsal müşterilerimiz ortak kaliteye sahip olma lüksünü yaşarlar. Kusursuz kalite ve eşsiz standartlarla çalışmaktayız. Zengin ürün çeşitliliğimiz her ihtiyacı karşılar. Kaliteli ürün, şeffaf iş politikası, hızlı teslimat ve ekonomik fiyat politikası sayesinde sektörümüzde en çok tercih edilen markalar arasında ilk sırada geliyoruz.

Üretimi Yapılan Paslanmaz Rulolar Hangileridir?

Şirketimizde bulabileceğiniz ve özenle üretimi yapılan paslanmaz rulolardan bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • 1500 x 600 mm, 2000 mm x 4000 mm ve 2000 x 6000 mm arasında plakalar,
 • Östenitik AISI 304,
 • 304L,
 • 2B mat,
 • BA parlak,
 • 4N ince taşlı,
 • 3N kalın taşlı,
 • D2 nokta desen,
 • D4 çapraz kare yüzey,
 • Ferretik AISI 430,
 • SB üretimleri yapılmaktadır.

Dilerseniz paslanmaz çubuk mil ve paslanmaz sac rulolar da satın alabilirsiniz. Paslanma profil satışını da yapıyoruz.

Paslanmaz Rulo Karışımları Nelerdir?

Paslanmaz rulo karışımları için genellikle krom tercih edilir. Bunun nedeni krom maddesinin malzemeyi ısıya karşı koruyabilmesidir. Özel nitelikli paslanmaz çelik türlerini elde etmek için başka elementlerin de kullanılması söz konusu olabilir. Örneğin bilinen en özel türler arasında nikel eklenmesiyle elde edilen paslanmaz çelik yer alır. Yüzde 18 krom ve yüzde 8 oranında nikel eklenmektedir. Bunlara ek olarak silisyum, fosrfor, manganez, zirkon, titan de kükürt de eklenebilmektedir. Alaşımlar uzun süre özel elektrik fırınlarında hazırlanır. Daha sonra istenilen elementler eklenmektedir. Son zamanlarda farklı teknikler de kullanılmaya başlanmıştır. Kimyasal ve ışıl işleme tepkilerine göre paslanmaz çelikler farlı şekillerde sınıflandırılabilirler. Biz de farklı sınıf ürünleri zengin çeşitleriyle en ekonomik fiyattan bulabilirsiniz.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım