Paslanmaz Çubuk

Çap (mm)Ağırlık (kg/M)Çap (mm)Ağırlık (kg/M)Çap (mm)Ağırlık (kg/M)
30,06202,487030,38
40,1212,737534,88
50,162238039,68
60,22243,578544,8
70,3253,889050,22
80,4264,199555,96
90,5284,8610062
100,62305,5810568,36
110,75326,3511075,02
120,89357,611582
131,05388,9512089,28
141,22409,9212596,88
151,44512,56130104,78
161,595015,50135113
171,795518,76140121,52
182,016022,32150139,5
192,246526,20160158,22

Paslanmaz çubuk, çok yönlü uygulama alanları bulunan paslanmaz malzemelerimizden biridir. Günümüzde farklı şekillerde üretilebilen paslanmaz çubukların popülaritesi her geçen gün daha fazla artar. Otomotiv, tekstil, imalat, inşaat, gemi yapımı, savunma ve havacılık gibi çok sayıda sektör için paslanmaz çelik çubuk satışı yapıyoruz. Dünyada en fazla bulunan dördüncü maden olan demirin daha sert olabilmesi için karbon ve krom elementleri ile birleştirilmesi sonucunda paslanmaz çubuk elde edilir. Farklı kalite standartlarına sahip paslanmaz çubuklarımızın her birinin işçilikleri, özellikleri ve dayanımları da farklılık gösterir. Sadece dayanıklılık değil, aynı zamanda görüntü açısından da avantajlı özellikler sunan bir malzemedir. Paslanmaz çubukların boyutlarına göre fiyatları ile ilgili detaylı bilgi edinebilmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Paslanmaz Çubuk Malzeme Hakkında Bilgi

Paslanmaz çubuk; çelik malzemelerde olan ve üretimi en fazla yapılan malzemeye verilen isimdir. Paslanmaz dolu çubuk dökümü ince bir yapı ile yapılır. Dolayısı ile farklı kalite sınıflarında paslanmaz çubuk üretimlerimiz bulunur. Paslanmaz çubukların kullanılacakları alana göre farklı kalitelerdeki çeşitlerini tedarik ediyoruz. Doğru kalite kodunu tercih ettiğinizde, kullanım alanınıza uygun paslanmaz çubukları temin edebilmenizi sağlıyoruz.

Paslanmaz çubukların üretim aşaması, diğer paslanmaz çeliklerde olduğu gibidir. Döküm işlemi gerçekleştirildikten sonra soğumaya bırakılarak paslanmaz çubuk elde edilir. Yapı olarak oldukça parlaktır ve aynı zamanda bu durum dekoratif amaçlı da kullanılabilmesini sağlar. Gündelik hayatımızda farklı sektörlerin sıklıkla tercih ettiği bir paslanmaz malzemedir.

Paslanmaz Çubuk Malzemelerinin Genel Özellikleri

Paslanmaz krom mil çubuk; krom ve nikel karışımından elde edilir. Paslanmaz çubuk malzemelerimizin özellikleri aşağıda verilmiştir:

 • Krom mil, paslanmaz mil gibi isimler ile de anılır.
 • Suya, asitlere ve yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı bir malzemedir.
 • Dökümü yapıldıktan sonra soğumaya bırakıldığında oldukça modern ve dekoratif bir görüntü sahibi olur.
 • Korozyon direnci düşük olan paslanmaz çelik malzemelerdir.
 • Paslanmaz çubuklar mıknatıs tarafından çekilmez.
 • Östenitik paslanmazlar grubundaki malzemelerdir.
 • Paslanmaz çubuklara şekil verebilmek ve kaynak yapabilmek oldukça kolaydır.
 • Paslanmaz çubukların kimyasal bileşimlerinde sülfür bulunduğu için işlenebilirliği yüksek olan bir malzemedir.
 • Kullanım alanları kapsamında farklı kalite özelliklerine sahip paslanmaz çubuk çeşitlerimiz vardır. 304, 316, 430, 430F ve 630 kalite sınıfında paslanmaz çubuk malzeme seçeneklerimiz bulunur.
 • Geri dönüştürülebilme özelliğine sahip bir malzemedir. Zırh ya da silah yapımında, özellikleri sebebi ile paslanmaz çubuklar tercih edilir.
 • Firmamızdan satın alacağınız paslanmaz çelik çubukların sertifikaları vardır. Dökümü yapılmış paslanmaz çelik çubukların krom ve nikel oranlarının dayanıklılığının belirlenebilmesi için basınç ve sıcaklık testleri yapılır. Firma olarak paslanmaz çelik çubukların kalite sınıfları ve özelliklerini net şekilde size sunuyoruz.

Şekillerine Göre Paslanmaz Çubuk Çeşitleri

Paslanmaz çelik çubuklarımızın yassı, yuvarlak, altıgen ve kare gibi şekillere sahip olanları vardır. İhtiyaç duyduğunuz paslanmaz çubuk ölçüleri ile kullanım alanınıza uygun çubuk çeşitlerini temin ediyoruz. Şekillerine göre paslanmaz çubuk türleri aşağıdaki gibidir:

 • Düz çubuklar: Sıcak haddelenmiş, kalınlığı büyük ve mukavemeti yüksek olan yassı çubuk çeşitlerimizdir. Asansör, yürüyen merdiven ve metro istasyonu gibi çeliğin doğal unsurlara maruz kalmadığı alanlarda tercih edilir. Süs işleri, pantolon askıları ve taban plakalarında düz çubuklar kullanılır.
 • Yuvarlak çubuklar: Kolay kesilebilme ve işlenebilme özelliği bulunduğu için işleme endüstrisinde tercih edilen paslanmaz çubuk çeşididir. Makine parçaları ve otomotiv parçaları oluşturmak için kullanılan çubuklardır. Korozyon direnci yüksektir. İşleme, bağlantı elemanları, ızgaralar, imalat ve inşaat endüstrisinde yuvarlak çubuklar kullanılır.
 • Altıgen çubuklar: İnşaat endüstrilerinde ağırlık taşımak için kullanılan çubuk çeşitlerindendir.
 • Kare çubuklar: Sert, kuvvetli ve büyük aşınma direncine sahip olan paslanmaz çubuklardır. Orta ya da büyük boyutlu bileşenlerin üretilmesi için kullanımı tercih edilen paslanmaz çubuk malzemesidir. Üretim endüstrisinde makine, bağlantı elemanları ve ekipmanları alanında kare çubuklar kullanılır.

Farklı Kalitelerdeki Paslanmaz Çubuk Çeşitleri

Paslanmaz çubuk çeşitleri ve kalitelerine göre bu çubukların kullanım alanları şu şekildedir:

 • 304: Mutfak ürünleri için tercih edilen kalite sınıfıdır. Çelik çatal, bıçak ve kaşık üretimlerinde 304 kalite paslanmaz çubuklar tercih edilir. Rahat kaynak yapılabilen ve korozyon direnci iyi olan bir paslanmaz malzeme olması sebebi ile günlük hayatın birçok alanında 304 kalite sınıfı paslanmaz çubuk tercih edilebilir.
 • 316: Korozyona karşı dayanıklı olan bir kalite grubudur. Dolayısı ile tekne gibi su taşıtlarında paslanmaz çubuk olarak 316 kalite sınıfı tercih edilir.
 • 430: Dekoratif amaçlı tercih edilecek ürünlerin üretiminde kullanılan kalite sınıfıdır.
 • 430F: Dekoratif amaçlı kullanılacak olan ürünlerin üretimi yapılırken 430F kalite sınıfı paslanmaz çubuk tercih edilir.
 • 630: Savunma sanayide tercih edilen paslanmaz çubuk türüdür.

304 ve 316 kalite sınıfında olan paslanmaz çubuklar, temel kalite seviyelerine sahiptirler. Günümüzde en fazla sipariş almaya başladığımız, daha fazla tercih edilmeye başlanan kalite sınıfı ise 630’dur.

Paslanmaz Çubuk Malzemelerin Kullanım Alanları

Paslanmaz çubuklar günlük hayatın her alanında, birçok sektörde kullanılabilir. Sağlık ve hijyen konusunda bir dezavantajı olmadığından, temizliği ve bakımı kolay olduğundan tercih edilen bir malzemedir. Aynı zamanda paslanmaz çubuklar oldukça kalitelidir. Paslanmaz çubuk kaliteleri bakımından değerlendirilerek farklı sektörlerde tercih edilir. Bazı kalite grupları mutfak aletlerinde tercih edilirken bazıları büyük sanayi tesislerinde daha geniş bir kullanım alanına sahip olur. Paslanmaz çubukların kullanım alanları aşağıda belirtilmiştir:

 • Gıda sanayi
 • Kimya sanayi
 • Otomotiv sanayi
 • Petro kimya sanayi
 • Gemi sanayi
 • Mimari yapılar
 • Mutfak sanayi
 • İmalat sanayi

Paslanmaz çubuklar ağırlıklı olarak imalat bazlı ağır sanayide kullanılır. Endüstriyel olarak çoğunlukla makine yapımı amacı ile paslanmaz çubukların kullanımı tercih edilir.

Paslanmaz Çubuk Malzemesinin Bakımı

Paslanmaz çubukların ilk günkü gibi kalabilmesi için temizliklerinin ve bakımlarının düzenli olarak yapılması gereklidir. Temizliğinin düzenli yapılmaması durumunda, yüzeyinde kalan kirler kalıntı haline gelebilir ve leke oluşabilir. Sizin belirttiğiniz paslanmaz çelik çubuk ölçüleri ile temizliği ve bakımı kolay çubuk üretimleri yapıyoruz. Hafif nemli bir bez ile paslanmaz çubukları temizleyebilir ve isterseniz deterjan gibi malzemelerle de yıkayabilirsiniz. Fakat yıkama işleminden sonra paslanmaz çubukların iyice kurulanması gereklidir. Ayrıca temizlik işlemlerinde aşırı kimyasal madde kullanılmamalıdır. Tuz ruhu, çamaşır suyu gibi kimyasallar paslanmaz çubuklar ile temas etmemelidir.

Paslanmaz Çubuk Fiyatları

Paslanmaz çubuk fiyatları belirlerken çubukların kalite kodlarını dikkate alıyoruz. Kalitelerine bağlı olarak paslanmaz çubuklarımız farklı alaşım özelliklerine sahiptir ve bu özellikler doğrultusunda paslanmaz çubuklar için fiyat belirliyoruz. İnce çaptaki 303, 304 ve 316 kalite sınıfında olan paslanmaz çubuklarımızı belirli uzunlukların katlarında satarken çapı daha büyük olan paslanmaz çelik çubuklarımızı istediğiniz boyutlarda kesiyoruz. İnce çaptaki paslanmaz çubuklarımızı sadece katlar halinde kesmemizin nedeni, testere dişlerine zarar veriyor olmasından kaynaklanır. Müşteri memnuniyetine önem veren bir firma olarak sertifikalı ve birinci sınıf geniş ürün seçeneklerini sunuyoruz. Üstün hizmet kalitesi ve rekabetçi fiyatlar ile paslanmaz çubuk satışı yapıyoruz. Ambalajında ve sertifikası ile size tesliminin yapılmasını sağlıyoruz. İhtiyacınıza ve projenize uygun çaptaki ve uzunlukta paslanmaz çubukları uygun fiyatlar ile firmamız aracılığı ile temin edebilmeniz mümkündür.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım